Aktualności

15 grudnia 2020 21:20 | Aktualności

Komputer dla dziecka z rodziny rolniczej

14 grudnia 2020 r. na konferencji prasowej Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Grzegorz Puda poinformował, że zabiegając o wyrównanie szans dla wszystkich dzieci, uzyskał zgodę na dofinansowanie zakupu komputerów dla dzieci z rodzin rolniczych.

–  W edukacji wszystkie dzieci muszą mieć równe szanse. Eliminujemy wykluczenie tych z mniej zamożnych rolniczych rodzin. Zapraszam do składania wniosków o wsparcie – apelował minister Grzegorz Puda i dodał, że rolnicy również muszą zapewnić dzieciom warunki do zdalnego nauczania.

 – Jak wiemy, nie każdą rodzinę stać na zapewnienie odpowiedniego sprzętu. Wprowadzamy dofinansowanie na zakup komputera dla dziecka. Dofinansowanie przewidziane jest w kwocie do 1500 zł, a wnioski do Powiatowych Biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa należy składać do 30 grudnia br. –  powiedział szef resortu rolnictwa.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków ubiegania się o dofinansowanie znajdują się na stronie internetowej ARiMR https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pieniadze-na-zakupu-komputera-dla-dziecka-z-rodziny-rolniczej.html.

Przeczytano: 207 razy. Wydrukuj|Do góry

Stopka