Aktualności

10 października 2019 21:37 | Aktualności

Etap I - Wizyta edukacyjna nauczycieli i specjalistów z Polski u partnera francuskiego

W dniach 13-19 października br. grupa złożona z 8 osób: nauczyciele zawodu ZSCKR w Sichowie Dużym – 5 osób i specjaliści OPiWPR w Sandomierzu – 3 osoby, weźmie udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez partnera francuskiego.

Uczestnicy chcą zdobyć nową wiedzę dot. tworzenia, promocji, dystrybucji lokalnych produktów i współpracy, w tym w zakresie szkół rolniczych i innych instytucji oraz poznać system edukacji z tego zakresu w szkole rolniczej.

Partner francuski umożliwi obserwację zajęć z przedmiotów zawodowych (rolnictwo, żywienie) i wymianę doświadczeń z nauczycielami szkoły francuskiej, dotyczącą programów nauczania w kierunkach rolniczych i żywieniowych. Zorganizuje również spotkania umożliwiające wymianę doświadczeń z przedstawicielami organizacji francuskich związanych z rolnictwem (np. Izba Rolnicza, grupy producenckie) oraz wizyty w gospodarstwach rolnych produkujących, przetwarzających i sprzedających swoje produkty oraz gospodarstwach agroturystycznych.

 

źródło:https://www.opiwpr.org.pl/projekty/wymiana-doswiadczen-podnoszacych-wiedze-w-zakresie-promocji-i-dystrybucji-produktow-lokalnych/aktualnosci/etap-i-wizyta-edukacyjna-nauczycieli-i-specjalistow-z-polski-u-partnera-francuskiego

Przeczytano: 187 razy. Wydrukuj|Do góry

Stopka