Aktualności

23 marca 2018 12:56 | Aktualności

Szkolny Maraton Matematyczno-Przyrodniczy 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 w ramach Szkolnego Maratonu Matematyczno-Przyrodniczego odbywają się różne przedsięwzięcia mające na celu promowanie matematyki i przedmiotów przyrodniczych wśród młodzieży. Ich celem jest motywacja uczniów do rozwijania twórczego myślenia oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Działania pozwalają diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów oraz odkrywać ich uzdolnienia, talenty matematyczne i przyrodnicze. Odbyły się następujące akcje:

 • 14 marca 2018 roku, w dniu święta LICZBY PI, odbył się konkurs „Ciało człowieka w liczbach” z wykorzystaniem szkolnej platformy e-learningowej Moodle. Każdą z klas reprezentował jeden zawodnik. W rywalizacji klas zostały nagrodzone osoby:  
  Kamil Kapusta
  – klasa I TMRiA
  Klaudia Lasak
  – klasa II TŻ
  Daniel Nasieniak
  – klasa III TMR
  Opiekunowie konkursu: Pani Teresa Adamczyk i Pani Marzena Mazur.
 • 8 grudnia 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy, którego tematem przewodnim była WODA. W konkursie uczestniczyło 20 uczniów.
  Najlepsze wyniki osiągnęli:
  Katarzyna Jur - klasa III TŻiUG
  Agnieszka Borycka - klasa III TŻiUG
  Wojciech Taborski - klasa II TMRiA
  Opiekunowie konkursu: Pani Anna Łabęcka i Pani Jolanta Godzwon.
  W/w uczniowie obu konkursów otrzymali dyplomy oraz upominki na szkolnym apelu 21 marca 2018r.
 • 25 października 2017 roku uczniowie Piotr Wic i Daniel Nasieniak uczestniczyli w konkursie „Matematyka w technice dla technika”.

 • W konkursie „Matematyka w obiektywie” uczestniczyli Arkadiusz Lenartowicz i Wojciech Taborski.

 • Uczniowie klas maturalnych uczestniczą w tzw. Mini-Maturach online z wykorzystaniem portalu http://jakzdacmaturezmatematyki.pl/ oraz fakultetach dla osób chętnych.

 • 12 marca rozpoczęły się zajęcia dodatkowe z matematyki w ramach projektu "ZSCKR w Sichowie Dużym dostosowuje kształcenie do aktualnych trendów w gospodarce". W zajęciach z matematyki prowadzonych przez Konsorcjum Godzwon&Mazur uczestniczy 20 uczniów z klas II i III.
 • Swoją pomocą w zgłębianiu przez uczniów tajników Królowej Nauk służy Pani Jolanta Godzwon – pedagog szkolny.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: M. Mazur

Przeczytano: 480 razy. Wydrukuj|Do góry

Załączniki:

images.png [5.03 KB]

Stopka