Aktualności

21 grudnia 2017 13:56 | Aktualności

Spotkanie Opłatkowe w Internacie

W niezwykłej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w Internacie ZSCKR w Sichowie Dużym odbyło się Uroczyste Spotkanie Wigilijne. Przy biało nakrytych, pięknie przystrojonych stołach spotkali się wychowankowie internatu z wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi ks. Markiem Olszewskim i Dyrektorem Piotrem Mazurem. Spotkanie rozpoczęły Jasełka Bożonarodzeniowe – w tym roku w formie spektaklu. Scenariusz opowiadał o rodzinie, w której praca jest postawiona na pierwszym miejscu. Uczniowie pokazali, że Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym powinniśmy wyhamować po całym roku ciężkiej pracy. Bardzo ważne jest, aby spędzić go z rodziną i  najbliższymi. Wszystko jest możliwe, musimy się tylko trochę postarać. Wspaniałą grą aktorską wykazali się: Andrzej Cieżarkiewicz, Małgorzata Mądra, Magdalena Kowynia, Katarzyna Jur, Arkadiusz Lenartowicz, Aleksandra Kapałka, Daniel Nasieniak oraz Dominik Kogut. Skoro była to Wigilia, nie obyło się również bez kolęd, które rozbrzmiewały w całym internacie. To za sprawą zespołu muzycznego, w którym zagrali i zaśpiewali Jakub Parka, Grzegorz Nega, Hubert Kozłowskiegi oraz ich sześciu kolegów.

Po części artystycznej była wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. W radosnych nastrojach wszyscy zasiedli do wieczerzy wigilijnej, pełnej pysznych potraw przygotowanych przez nasze panie kucharki.

Spotkanie wigilijne jest tradycją naszej szkoły i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą mieszkańców internatu.

Dekorację przygotowały Paulina Czechowska i Weronika Wójtowicz.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem Kierownika Internatu p. Andrzeja Zaparta.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Foto: P. Czechowska

Przeczytano: 986 razy. Wydrukuj|Do góry

Stopka