Aktualności

25 października 2017 13:55 | Aktualności

Wizyta Jego Ekscelencji Biskupa dr Krzysztofa Nitkiewicza

24 października 2017r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym  odwiedził szczególny Gość – Jego Ekscelencja Biskup dr Krzysztof Nitkiewicz - Pasterz Diecezji Sandomierskiej w asyście towarzyszących duszpasterzy. Wizyta tak szanownych Gości była wyjątkowym wydarzeniem dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Uroczyste przywitanie Księdza Biskupa przy wtórze pieśni religijnej „Barka” zainicjowane przez uczniów: Hubert Kozłowski i Jakub Parka z kl. IV TMR oraz uczennice Niepublicznego Gimnazjum w Sichowie Dużym Wiktoria Legawiec i Gabriela Sioda było wzruszające dla wszystkich zebranych.

Na początku tego niezwykłego spotkania, słowa powitania wygłosił Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu pan Bogusław Kowalcze, a uczniowie Klaudia Lasak i Daniel Nasieniak wręczyli kwiaty.

Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez rozmowy Ks. Biskupa z uczniami. Wspólny dialog rozweselił wszystkich, Ksiądz  Biskup skierował do zebranych słowa wsparcia i radosnego przesłania Słowa Bożego. Podkreślił, iż w życiu bardzo ważne jest wykształcenie, ale najważniejsze to wiedzieć jak żyć.

Na zakończenie tej niezwykłej  i wzruszającej wizyty Ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z nauczycielami.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: J. Godzwon

Przeczytano: 775 razy. Wydrukuj|Do góry

Stopka