Aktualności

17 października 2017 13:21 | Aktualności

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień 13 październik 2017 r. upłynął w naszej szkole pod znakiem obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość z tej okazji odbyła się o godzinie 11:00 w stołówce internatu, akademię rozpoczęło ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły. Rotę ślubowania złożyli uczniowie reprezentowani przez: Oliwię Migas, Kamilę Nowakowską, Mikołaja Patrzałka i Mateusza Łaskawskiego.

Po ślubowaniu nastąpiła część oficjalna. Głos zabrał Pan Dyrektor Piotr Mazur, który odczytał list Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Krzysztofa Jurgiela. Treść listu wyraziła podziękowania dla nauczycieli, którzy przekazując wiedzę uczniom i przygotowując do wykonywania zawodu kreują nowy wizerunek polskiej wsi. Minister winszował   pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym. Następnie Pan Dyrektor w swoim imieniu podziękował nauczycielom za pracę. Podkreślił twórczość, kreatywność i wiele ciekawych inicjatyw w pracy nauczycieli naszej szkoły. Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nagrody Dyrektora Szkoły. Do tegorocznych laureatów tego rodzaju nagrody zostali wytypowani:

  • Jolanta Godzwon
  • Maria Lipiec
  • Marzena Mazur
  • Ewa Wołowiec
  • Krzysztof Masternak
  • Tadeusz Żmudziński

Podsumowując część oficjalną Pan Dyrektor złożył nauczycielom i pracownikom życzenia sukcesów w pracy oraz nieustającej aktywności.

Część artystyczną poprowadzili uczniowie klas czwartych: Paulina Rej i Michał Sobiegraj. Występ rapowy ucznia klasy IV TMR Jacka Zdrala wprowadził wszystkich w luźny i pogodny nastrój. Treść utworu nawiązywała humorystycznie i rytmicznie do tematyki szkolnej. Ku uciesze zgromadzonych prowadzący program udzielili "nagan", zwracając się bezpośrednio do nauczycieli i pracowników szkoły. Rozkoszą dla ucha były piosenki wykonane przez Huberta Kozłowskiego, ucznia klasy IV TMR  oraz debiutującego Dominika Kogut z klasy II TMR. Nie da się pominąć występu recytatorskiego ucznia Huberta Judy z klasy IV TMR, który z właściwą ekspresją zaprezentował wiersz pt. "Gdybym ja tak chciał , jak nie chcę". Nad nagłośnieniem akademii czuwał Jakub Parka z klasy IV TMR.

Na koniec prowadzący Paulina i Michał złożyli szczere i serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, zostały również wręczone kwiaty.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pań: Barbary Zdrojkowskiej i Doroty Zybała.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Tekst: B. Zdrojkowska

Przeczytano: 994 razy. Wydrukuj|Do góry

Stopka